70 koncertów na czterech scenach. W sumie 700 różnych aktywności kulturalno-edukacyjnych. Tak w skrócie będzie wyglądać 21. Przystanek Woodstock. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00.

Fot. Ralf Lotys (Sicherlich) / Wikimedia Commons

Fot. Ralf Lotys (Sicherlich) / Wikimedia Commons

Jurek Owsiak powiedział, że bardzo dużo uwagi w tym roku poświęcone będzie walce z dopalaczami. Stąd jego apel do dilerów, aby jak najszybciej opuścili teren imprezy. Jak zostaną złapani, spotkają ich zasłużone konsekwencje – ostrzegał.

Na terenie festiwalu został już zatrzymany mężczyzna, który był w posiadaniu znacznej ilości dopalaczy. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut próby wprowadzenia do obrotu znacznej ilości nakrotyków. Grozi za to kara do 12 lat więzienia.

Największe gwiazdy tegorocznego festiwalu to Shaggy oraz grupy Dream Theater, Whithin Temptation, Modestep, Black Label Society czy Flogging Molly. Specjalny koncert „Flower Power” przygotowała Ania Rusowicz. Utwory z lat 60-tych i 70-tych wykonywać z nią będą m.in. Natalia Przybysz, Dawid Podsiadło, Organek, Tymon Tymański, Gienek Loska.

Przystanek Woodstock to także Akademia Sztuk Przepięknych. Tam młodzi ludzie mogą spotkać się i porozmawiać z interesującymi ludźmi sukcesu. W tym roku gośćmi ASP są m.in. mistrzyni pomocy humanitarnej Janina Ochojska, zwycięzca Dakaru Rafał Sonik czy podróżnik roku National Geographic Aleksander Doba.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/magos