Grupa Deep Purple wraca do Polski, tym razem z dwoma koncertami. 13 lutego zagrają w poznańskiej Arenie a 15 lutego w katowickim Spodku.

Po fenomenalnym koncercie w lipcu tego roku, oraz fantastycznym przyjęciu nowego krążka Now What?!, grupa Deep Purple wraca do Polski na dwa koncerty! Już w lutym przyszłego roku, wszyscy Ci, którzy nie mogli pojawić się latem we Wrocławiu, będą mogli zobaczyć legendarną grupę na katowickiej lub poznańskiej scenie. To wyjątkowa okazja, żeby jeszcze raz usłyszeć na żywo takie klasyki jak „Smoke On The Water” oraz utwory z nowej płyty.

Słuchaj stacji Classic Rock w Open FM!

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od 44 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 18 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water” znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

Ceny biletów na koncert w Poznaniu wahają się od 140 do 305 zł. W Krakowie: od 150 do 395 zł.

fot. Agencja Forum

Źródło: Metal Mind