Polscy fani MMA mogą wkrótce doczekać się walki, która pod względem sportowym przyćmi występy Pudzianowskiego czy Chalidowa na KSW. Michał Kita jest ponoć bliski pojedynku z legendą mieszanych sztuk walki, Fiodorem Jemieljanienką!

Jak podaje portal MMAnews.pl, do starcia popularnego „Masakry” z wojownikiem zwanym „Ostatnim cesarzem MMA” miałoby dojść na gali federacji One FC, działającej głównie na rynku azjatyckim.

> Michał Kita jest poważnie rozważany w roli kandydata na przeciwnika Fiodora Jemieljanienki. News przyszedł do nas zza wschodniej granicy wczoraj, w późnych godzinach i jest to bardzo wiarygodne źródło. Fiodor stał się ostatnio jedną z kart przetargowych, przy podpisywaniu kontraktu o ścisłej współpracy pomiędzy M-1 Global a organizacją One FC.

Michał Kita stoczył dotychczas w MMA 18 walk, z których 12 zakończył zwycięstwem. Bilans Jemieljanienki jest znacznie lepszy – Rosjanin na 38 starć wygrał aż 33. Ostatnio obniżył jednak loty, przez co stracił kontrakt z jedną z najlepszych federacji świata, Strikeforce. Występy na galach One FC czy M-1 Global miałyby mu pomóc wrócić na szczyt.